Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă
Handbal masculin | Deţinătoarea Cupei României, CSM Constanţa, se califică în finala competiţiei din 2024

Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat
Jesus Navas a semnat pe viaţă Jesus Navas a semnat pe viaţă
Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda
Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului Absenţă de marcă pentru Bayern Munchen în ultimul meci al sezonului

VIDEO | Las Palmas - Real Madrid 1-2. Victorie complicată pentru ”galactici” în Canare

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 27 ian 2024

Real Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, formaţia Las Palmas, într-un meci din etapa a 22-a din La Liga.

Madrilenii au fost conduşi cu 1-0.

Prima repriză a meciului dintre Las Palmas şi Real Madrid s-a terminat fără gol marcat, iar gazdele au reuşit să deschidă scorul în minutul 54, prin Javi Munoz. Conduşi cu 1-0, jucătorii lui Ancelotti au căutat golul egalizator şi l-au găsit în minutul 65, când Camavinga a pasat în adâncime şi Vinicius Junior a egalat.

Ancelotti l-a trimis în teren pe Aurelien Tchouameni în minutul 81 şi după numai 180 de secunde acesta a marcat golul victoriei pentru oaspeţi, care s-au impus cu 2-1.

Real Madrid conduce în La Liga, cu 54 de puncte, fiind urmată în clasament de Girona, cu 52 de puncte. Las Palmas are 31 de puncte şi ocupă poziţia a 8-a.