VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2, în direct la Prima Sport 2! Ivan readuce gazdele în avantaj VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2, în direct la Prima Sport 2! Ivan readuce gazdele în avantaj
Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi
VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League
Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Românul este în cărţi pentru a prelua un club istoric. Mourinho şi Tuchel îi fac concurenţă

VIDEO | Lazio - AC Milan 0-1. Gazdele au avut trei jucători eliminaţi

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 mar 2024

AC Milan a învins vineri seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea Lazio Roma, în etapa a 27-a din Serie A. Gazdele au încheiat meciul în opt jucători.

Gazdele au trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 8, apoi Maignan a blocat la Luis Alberto, în minutul 39, pentru ca repriza să se încheie cu ocazia oaspeţilor, care au ratat prin Pulisic, în minutul 45+1.

Lazialii au rămas în zece din minutul 57, cînd Luca Pellegrini a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. În minutul 77 arbitrul Di Bello a anulat un gol al milanezilor, pentru o poziţie de ofsaid la Rafael Leao, dar oaspeţii nu au renunţat şi Noah Okafor a înscris golul victoriei în minutul 88, iar partida s-a încheiat cu victoria lui Milan, scor 1-0, nu înainte ca Lazio să primească alte două cartonaşe roşii: Adam Marusic (min. 90+4) şi Guendouzi (min. 90+6).

Echipa lui Stefano Pioli este pe locul al treilea în ierarhia campionatului, cu 56 de puncte, în vreme ce Lazio este pe locul 9, cu 40 de puncte.