”Nu am nicio explicaţie”. Cristi Săpunaru, foarte dezamăgit de cum a decurs sezonul ”Nu am nicio explicaţie”. Cristi Săpunaru, foarte dezamăgit de cum a decurs sezonul
Presa din Grecia, ”copleşită” după ce Răzvan Lucescu a scris din nou istorie: ”Magică! Uriaşa campioană PAOK, a ridicat trofeul în zece jucători!”

”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO ”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO
VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică
Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV
După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV

VIDEO | Leverkusen - Mainz 2-1. Liderul din Bundesliga trece cu bine peste un meci complicat

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 23 feb 2024

Bayer Leverkusen a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FSV Mainz, în etapa a 23-a din Bundesliga.

Granit Xhaka a deschis scorul repede pentru gazde, încă din minutul 3, însă oaspeţii au reuşit să egaleze după numai cinci minute, când a înscris Dominic Kohr. În minutul 68 Robert Andrich a şutat de la aproape 30 de metri, portarul oaspeţilor, Zentner, a gafat, iar Leverkusen a preluat conducerea cu 2-1.

Oaspeţii au rămas în zece din minutul 80, odată cu eliminarea lui Jessic Ngankam şi elevii lui Xabi Alonso s-au impus cu 2-1, fiind lideri, cu 61 de puncte.

FSV Mainz este penultima în clasament, a 17-a, cu 15 puncte.