O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie
Preşedintele a făcut anunţul pe care toţi fanii Real Madrid îl aşteptau! Va veni şi va semna pe cinci sezoane Preşedintele a făcut anunţul pe care toţi fanii Real Madrid îl aşteptau! Va veni şi va semna pe cinci sezoane
Gigi Becali i-a decis viitorul lui Darius Olaru Gigi Becali i-a decis viitorul lui Darius Olaru
Un documentar despre ultimele zile ale lui Federer pe terenul de tenis va fi lansat anul acesta Un documentar despre ultimele zile ale lui Federer pe terenul de tenis va fi lansat anul acesta
Dan Petrescu, gata să dea o primă lovitură! Jucătorul trecut pe la FCSB şi Universitatea Craiova care ar putea ajunge în Gruia Dan Petrescu, gata să dea o primă lovitură! Jucătorul trecut pe la FCSB şi Universitatea Craiova care ar putea ajunge în Gruia
Mihai Stoica, replici acide pentru Şumudică şi Rotaru: „În pomul care nu dă roade nu aruncă nimeni cu pietre” Mihai Stoica, replici acide pentru Şumudică şi Rotaru: „În pomul care nu dă roade nu aruncă nimeni cu pietre”

VIDEO | Napoli - AS Roma 2-2. ”Derby del Sole” se termină indecis

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Napoli a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia AS Roma, în etapa a 34-a din Serie A.

La Napoli a fost o primă repriză fără goluri, echilibrată în prima ei parte şi apoi controlată de gazde, care şi-au dorit să înscrie, dar, în ciuda ocaziilor avute, nu au reuşit să o facă. În cele din urmă cei care au marcat au fost oaspeţii, prin Dybala, în minutul 59, din penalti. Napoli a egalat în minutul 64, prin Olivera, şi a preluat conducerea în minutul 84, dintr-un penalti dictat după consultarea VAR şi transformat de Osimhen.

AS Roma a egalat în minutul 89, prin Tammy Abraham, alt gol care a avut nevoie de validarea VAR, şi meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Napoli e pe locul 8 în Serie A, cu 50 de puncte, în timp ce AS Roma ocupă poziţia a cincea, cu 59 de puncte.

Într-un alt meci al etapei, Atalanta a învins-o pe Empoli cu 2-0. Golurile gazdelor au fost înscrise de Pasalic (min. 42, din penalti) şi Lookman (min. 51). Mijlocaşul român de la Empoli, Răzvan Marin a fost rezervă şi a intrat în joc în minutul 61, în locul lui Grassi.

Atalanta are 57 de puncte şi se află pe locul 6 în campionat, iar Empoli e pe 17, cu 31 de puncte.