VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

VIDEO | Napoli se impune la scor pe terenul lui Torino. Titlul a devenit doar o chestiune de timp

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 19 mar 2023

Napoli a învins categoric în deplasare, scor 4-0, formaţia Torino, într-un meci contând pentru etapa a 27-a din Serie A.

Napoli nu a avut probleme la Torino, unde s-a impus cu 4-0, cu câte două goluri marcate pe repriză. Osimhen a înscris o dublă, în minutele 9 şi 51, Kvaratskhelia a transformat un penalti în minutul 35, iar Ndombele a închis tabela în minutul 68.

Napoli a ajuns la 71 de puncte, cu 21 de puncte mai mult decât ocupanta locului secund, Inter.

Tot duminică, Fiorentina a trecut cu 1-0 de Lece, prin autogolul lui Gallo, din minutul 27, iar Sampdoria a învins pe Verona cu 3-1. Gabbiadini (min. 24 şi 35) şi Zanoli (min. 90+8) au înscris pentru genovezi, iar Faraoni a marcat golul Veronei, în minutul 88.