VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Veteranul Thiago Silva a plecat de la Chelsea şi a fost prezentat la noua echipă Veteranul Thiago Silva a plecat de la Chelsea şi a fost prezentat la noua echipă
”S-au prezentat lamentabil”. Echipa din Superliga ce a dezamăgit crunt în acest sezon | VIDEO EXCLUSIV ”S-au prezentat lamentabil”. Echipa din Superliga ce a dezamăgit crunt în acest sezon | VIDEO EXCLUSIV
Valentin Mihăilă s-a decis! Unde va juca din sezonul următor. ”Îmi oferă tot ce am nevoie şi ştiu că aici pot progresa” Valentin Mihăilă s-a decis! Unde va juca din sezonul următor. ”Îmi oferă tot ce am nevoie şi ştiu că aici pot progresa”
Giovanni Becali a făcut anunţul! 5 milioane de euro pentru Darius Olaru

Jaqueline Cristian a ratat calificarea pe tabloul principal la Roma Jaqueline Cristian a ratat calificarea pe tabloul principal la Roma

VIDEO | Nu se poate aşa ceva! O echipă de baschet nu a marcat deloc pentru aproape o oră

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 1 apr 2024

UConnn a trecut de Illinois în NCAA, scor 77-52 şi s-a calificat în Final Four.

În timpul partidei câştigate de UConn s-a petrecut o situaţie incredibilă. Illinois a egalat la 23, cu 1:51 minute rămase de disputat din prima repriză, iar ce a urmat este de-a dreptul uluitor.

UConn a avut un run de 30-0, iar cu 12:39 minute rămase de jucat în meci, scorul era 53 la 23. Practic, Illinois nu a marcat deloc pentru 50 de minute de timp real (n.r. cu tot cu pauze şi timeouturi)! Această performanţă a fost evidenţiată şi de celebrul comentator Kevin Harlan, în momentul în care Illinois a marcat, într-un final.

UConn o va întâlni în Final Four pe Alabama, iar în cea de a doua semifinală se vor duela Purdue şi North Carolina State. N.C. State s-a calificat în Final Four după ce a produs o mare surpriză, în sferturi, trecând de Duke.