Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2 Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-2, în direct la Prima Sport 1! Oancea profită de gafa lui Golubovic VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-2, în direct la Prima Sport 1! Oancea profită de gafa lui Golubovic
A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV
Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami

VIDEO | O nouă seară magică în Champions League! S-au marcat opt goluri

Champions League Publicat de Tudor Moisa pe 10 apr 2024

Spectacolul din UEFA Champions League se vede în direct la Prima Sport! PSG - Barcelona şi Altetico Madrid - Borussia Dortmund se vor duela în manşa tur a sferturilor de finală.

PSG - Barcelona 2-3 (Dembele 48, Vitinha 51 / Raphinha 37, 62, Christensen 77)

Echipele de start

• PSG: Donnarumma - Marquinhos, Hernandez, Beraldo, Mendes - Lee, Vitinha, Ruiz - Dembele, Asensio, Mbappe.
  • Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Cubarsi, Araujo, Cancelo - Roberto, de Jong, Gundogan - Yamal, Lewandowski, Raphinha.

Minutul 77: GOL BARCELONA! Catalanii revin la conducere!

Minutul 75: Ocazie PSG! Dembele a fost aproape să marcheze, dar mingea loveşte bara.

Minutul 62: GOL BARCELONA! Raphinha reuşeşte dubla!

Minutul 51: GOL PSG! Parizienii răstoarnă scorul în doar 3 minute!

Minutul 48: GOL PSG! Dembele înscrie cu un şut fenomenal!

Minutul 37: GOL BARCELONA! Raphinha înscrie fără mari emoţii, iar catalanii deschid scorul!

Minutul 23: Ocazie Barcelona! Raphinha prinde un şut bun, dar mingea este respinsă în ultimul moment de Donnarumma.

Minutul 1: A început meciul!

PSG s-a calificat în faza sferturilor de finală după ce a eliminat-o pe Real Sociedad, câştigând ambele meciuri ale dublei, unde superstarul Kylian Mbappe a ieşit din nou la rampă şi a marcat de 3 ori.

De cealaltă parte, Barcelona revine în sferturi după 4 ani de aşteptare. Catalanii au trecut de optimi după ce au eliminat campioana Italiei, Napoli, scor 4-2 la general şi se deplasează pe „Parc des Princes” cu planuri mari.

Cele două formaţii s-au întâlnit ultima dată anul trecut, când PSG a trecut de Barcelona în optimi.

Atletico Madrid - Borussia Dortmund 2-1 (De Paul 4, Lino 32 / Haller 81)

• Atletico: Oblak - Witsel, Gimenez, Azpilicueta - Molina, Llorene, De Paul, Koke, Lino - Morata, Griezmann.
  • Borussia Dortmund: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Sabitzer, Can - Sancho, Nmecha, Adeyemi - Fullkrug.

Minutul 90+6: Ocazie monumentală Dortmund! Brandt loveşte bara la ultima fază!

Minutul 81: GOL DORTMUND! Haller reduce din diferenţă!

Minutul 32: GOL ATLETICO! Fundaşii Borussiei Dortmund au venit în vacanţă la Madrid. O nouă greşeală, iar Atletico se desprinde!

Minutul 4: GOL ATLETICO! De Paul profită de o eroare mare în apărarea nemţilor şi deschide scorul!

Atletico Madrid vine după calificarea la penalty-uri împotriva liderului din Italia, Inter, după ce în tur a fost învinsă cu 1-0.  În Laliga, madrilenii nu au un sezon extraordinar şi se află abia pe locul 4, la 17 puncte de liderul Real şi 9 de Barcelona, care ocupă poziţia secundă.

De cealaltă parte, Borussia Dortmund pleacă din postura de nefavorită în această dublă. Nemţii au eliminat în optimi pe PSV, după un rezultat de egalitate în tur şi o victorie cu 2-0 pe teren propriu.