VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Opriţa a avut emoţii pe finalul meciului cu FC Braşov. "Ne obligă şi tradiţia, şi suporterii" Antrenorul Stelei cere transferuri

Liga II Publicat de Andrei Ionascu pe 24 sep 2021

CSA Steaua s-a impus în meciul din deplasare cu FC Braşov, scor 1-0, în etapa a opta din Liga 2, în direct pe Look Sport şi www.primaplay.ro. Antrenorul Daniel Opriţa a declarat că este o victorie de moral, după două meciuri nereuşite, şi a anunţat că mai are nevoie de 2-3 jucători.

Mijlocaşul Adi Popa a debutat pentru CSA Steaua, la doar două zile după ce a semnat contractul. Jucătorul de bandă a jucat 77 de minute şi a avut o evoluţie bună.

Golgheterul Stelei, Bogdan Chipirliu, a înscris pentru CSA în minutul 56 la Braşov. Atacantul a ajuns la 5 reuşite în acest sezon al Ligii 2.

"După două rezultate nu tocmai bune pentru noi, aveam nevoie de această victorie. Cred că am făcut un joc destul de bun, ne-am creat situaţii, golul a fost o fază frumoasă. Puteam să mai înscriem, cu excepţia ultimelor 15-20 de minute, când era normal ca adversarul să-şi dorească să egaleze, au pus puţină presiune pe noi, au riscat. Rezultatul e bun pentru moralul nostru şi pentru poziţia în clasament.

Aşa trăiesc finalul de meci, mai ales că am văzut că vin peste noi, cu mingi lungi, se poate întâmpla orice. Au avut nişte situaţii în careu şi, după munca pe care am depus-o, nu cădea bine să fi primit un gol în ultimele minute.

Adi Popa se antrenează de mult cu noi, am tot tatonat, dar n-am pus presiune pe el. Băiatul spera să prindă un contract mai bun, am înţeles, fiind pe final de carieră. Am spus că am răbdare cu el.

Suporterii sunt alături de noi peste tot, în toate deplasările, au fost foarte mulţi. Le mulţumim pe această cale, ne încurajează în mod exemplar.

Avem o echipă omogenă, dar e clar că ne gândim să mai aducem jucători care să ne ajute. Ne dorim 2-3 jucători cu calitate, pentru că nu e uşor să ţii ritmul, iar când te baţi la promovare nu trebuie să faci paşi greşiţi. Trebuie să ne facem treaba, să jucăm fiecare meci la victorie, ne obligă şi tradiţia, şi suporterii", a spus Daniel Opriţa.