Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off
Andrei Ivan s-a reinventat în play-off. ”Nici nu ştiu cum a intrat mingea în poartă” Andrei Ivan s-a reinventat în play-off. ”Nici nu ştiu cum a intrat mingea în poartă”
”Lipsesc o lună jumate-două”. Un jucător de la FCSB a anunţat că trebuie să se opereze ”Lipsesc o lună jumate-două”. Un jucător de la FCSB a anunţat că trebuie să se opereze
VIDEO | Universitatea Craiova - FCSB 2-0. Campioana a plătit tribut unei abordări relaxate VIDEO | Universitatea Craiova - FCSB 2-0. Campioana a plătit tribut unei abordări relaxate
Naţionala de volei feminin a pierdut în set decisiv contra Olandei, într-un amical Naţionala de volei feminin a pierdut în set decisiv contra Olandei, într-un amical

VIDEO ǀ ”Pentru public mai joc”. Budescu a avut nevoie de o singură repriză pentru a fi omul meciului

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 10 apr 2023

Petrolul Ploieşti a învins pe teren propriu, formaţia CS Mioveni, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a treia din play-out-ul Superligii.

Constantin Budescu a marcat şi a oferit o pasă de gol, fiind omul meciului. Experimentatul fotbalist a evoluat doar prima repriză, fiind schimbat la pauză, datorită unor probleme musculare.

El a declarat că fanii sunt principalul motiv pentru care mai joacă.

”(n.r. despre accidentare) O să văd mâine când o să fac un consult dacă e ceva grav sau nu. Nu ştiu dacă a fost atât de uşor pe cât a părut. Am înscris destul de repede, apoi am marcat şi al doilea gol.

După pot spune că ne-am relaxat un pic. În a două repriză am încercat să marcăm golul trei, dar nu am reuşit. Important e să o ţinem tot aşa şi să rămânem sus în clasament.

Pentru public mai joc, ca să spun aşa. Îmi place să marchez goluri frumoase, e vorba aia românească, mai bine o bară frumoasă decât un gol urât. Mă bucur că a fost golul frumos în seara asta”