Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV
Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off” Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off”
Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice
Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat
VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium VIDEO | Universitatea Craiova - Sepsi 3-2. Oltenii termină sezonul pe podium
VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi VIDEO | CFR Cluj - Farul 5-1! Ardelenii s-au distrat cu echipa lui Hagi

VIDEO | Poli Iaşi - Dinamo 0-0. ”Câinii” au ratat enorm pe final

Superliga Publicat pe 1 mar 2024

Poli Iaşi a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu Dinamo, în etapa a 29-a din Superligă.

La Iaşi, în primul meci al etapei a 29-a, gazdele au evoluat fără antrenorul Leo Grozavu pe bancă, acesta fiind suspendat după cartonaşul roşu primit etapa trecută.

În minutul 12 Itu nu a tras destul de tare ca să-i pună probleme lui Golubovic. După nouă minute, Hakim Abdallah a încercat să devieze pasa lui Pavicic, dar a trimis puţin pe lângă poartă. În minutul 63, Hakim Abdallah nu a reuşit să prindă poarta la centrarea lui Borduşanu, iar în minutul 84 Dani Iglesias a pasat perfect, Abdallah a preluat şi nu l-a putut învinge pe portarul ieşenilor.

S-a încheiat 0-0 şi Poli Iaşi a ajuns la 32 de puncte, ocupând locul 12, în timp ce Dinamo are 26 de puncte, fiind pe locul 15.

VIDEO | Poli Iaşi - Dinamo 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Poli Iaşi: Ailenei - Todoroski, Samayoa, Fl. Ilie, C. Itu, Stefanovici - Harrison, Marchioni, L. Mihai - Bettaieb, Sg. Buş
  • Dinamo: Golubovic - Edgar Ie, Velkovski, Patriche - De Moura, Gnahore, Pavicic, Borduşanu - Milanov, Abdallah, Gregorio

Minutul 90+6: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 78: Dinamo domină! Abdallah şi Selmani ratează două ocazii imense în câteva secunde.

Minutul 75: Abdallah este scăpat din marcaj la un corner, dar atacantul reia pe lângă din câţiva metri.

Minutul 45+3: Pauză! Primă repriză săracă în ocazii.

Minutul 22: Pavicic trimite la Abdallah care reia cu călcâiul puţin pe lângă poartă.

Minutul 12: Harrison scoate pe 10 metri la Itu, care reia în braţele portarului de lângă doi adversari.

Minutul 1: A început partida!

---------------------------------------------

Poli Iaşi vine după egalul din runda precedentă, 1-1 în faţa lui FCU Craiova şi se află pe locul 13 în campionat. 31 de puncte au acumulat ieşenii în 28 de partide şi par să fie una dintre formaţiile care se vor lupta la retrogradare în acest sezon.

De cealaltă parte, Dinamo a reuşit încă o victorie etapa trecută, 1-0 în faţa lui Hermannstadt, rezultat ce le oferă speranţe suporterilor că formaţia lui Kopic se poate salva de la retrogradare. ”Câinii” au un bilanţ de trei victorii şi patru înfrângeri în acest an.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.