Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”

VIDEO | PSG, al doilea egal consecutiv, doar 1-1 la Toulouse. Mbappe a marcat pentru parizieni

Ligue 1 Publicat de Tudor Moisa pe 20 aug 2023

Echipa franceză Paris SG a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia FC Toulouse, în etapa a doua din Ligue 1. Mbappe a înscris golul parizienilor.

Luis Enrique nu a început meciul de la Toulouse cu cei doi jucători nou veniţi la antrenamente, Mbappe şi Dembele. Însă, în ciuda dominării pe care a exercitat-o, PSG nu a reuşit să marcheze.

Antrenorul campioanei Franţei a schimbat în minutul 51, când i-a introdus în teren pe Mbappe şi Dembele. Cei doi au avut ocazii, dar golul a venit din penalti, în minutul 62. Mbappe a obţinut lovitura de pedeapsă şi a transformat-o, pentru 1-0.

Gazdele au reuşit egalarea în minutul 87, tot din penalti, prin Zakaria Aboukhlal, şi meciul s-a încheiat 1-1.

PSG este pe locul opt în Ligue 1, cu două puncte.