Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!” Antrenorul lui Tottenham nu s-a ferit de cuvinte după ce Drăguşin a fost integralist cu City: ”Nu a avut asta!”
Verdict clar dat de Pep Guardiola după meciul contra lui Drăguşin: ”Clubul a luat o decizie excelentă prin transferul său!”

Serena Williams va prezenta gala premiilor ESPY în iulie

Ungaria, prima echipă care şi-a anunţat lotul pentru turneul final al EURO 2024

Ceasuri care i-au aparţinut lui Michael Schumacher, vândute la licitaţie cu aproape 4 milioane de franci elveţieni

VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi, astăzi, de la ora 20:30, în direct la Prima Sport 1! Finala surpriză din Cupa României VIDEO | Corvinul Hunedoara - Oţelul Galaţi, astăzi, de la ora 20:30, în direct la Prima Sport 1! Finala surpriză din Cupa României

VIDEO | PSG - Rennes 0-2. Starurile Parisului nu se regăsesc, după eliminarea din Champions League

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 19 mar 2023

PSG a pierdut surprinzător pe teren propriu, scor 0-2, cu formaţia Rennes, în etapa a 28-a din Ligue 1. Auxerre, cu Ionuţ Radu titular, a fost învinsă la Strasbourg, scor 2-0.

Parizienii i-au avut titulari pe Mbappe şi Messi, dar oaspeţii au rezolvat meciul în finalul primei reprize şi în startul celei secunde. Toko Ekambi a deschis scorul în minutul 45, iar Kalimeundo l-a majorat în minutul 48.

PSG rămâne pe primul loc în Ligue 1, unde are 66 de puncte, cu nouă mai mult decât echipa de pe locul al doilea, RC Lens. Rennes are 50 de puncte şi este pe locul 5.

Auxerre, cu Ionuţ Radu integralist, a pierdut la Strasbourg, cu echipa locală, 0-2, şi se află pe locul 17, cu 23 de puncte, fiind încă în zona retrogradării.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a 28-a din Ligue 1:

Ajaccio – AS Monaco 0-2; Strasbourg – Auxerre 2-0; Montpellier – Clermont 2-1; Nice – Lorient 1-1; Troyes – Brest 2-2; PSG – Rennes 0-2.