Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului Jucătorii de la Rapid şi FCSB s-au unit pentru a susţine lupta împotriva cancerului
Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră

VIDEO | ”Puteam câştiga meciul fără probleme”. Florin Pârvu digeră greu eşecul cu CFR Cluj

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 3 feb 2024

Petrolul Ploieşti a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei CFR Cluj, în etapa a 24-a din Superligă. Deac a marcat golul victoriei clujenilor în minutul 90+3.

Antrenorul prahovenilor, Florin Pârvu s-a declarat foarte dezamăgit de rezultat şi consideră că echipa sa chiar merita victoria.

”Nu am vorbit cu arbitrul, sunt oaameni de lângă echipă care au primit medsaje de la foşti arbitri care spun că se putea da fault. Şi Paul a zis că a fost incomodat. Nu aş vrea să intru in analiza arbitrajului, o să lăsăm specialiştii să decidă. petrolul a arătat că poate juca fotbal şi poate fi superioară echipei de pe locul doi.

Eram nemulţumit la egal, puteam câştiga meciul fără probleme. Au fost ocazii mari de tot. În afară de aceste ocazii, îmi felicit jucătorii, am avut atitudine, am câştigat duelurile, vreau să spun că acest joc trebuie să fie un nou început pentru noi. Echipa care a fost mai prezentă pe teren a fost Petrolul, am câştigat mai multe dueluri”,