LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au ratat din penalty LIVE VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au ratat din penalty
Paolo Montero va fi antrenor interimar la Juventus Paolo Montero va fi antrenor interimar la Juventus
PSG, fără Kylian Mbappé şi Ousmane Dembélé la meciul cu Metz, ultimul al sezonului în Ligue 1 PSG, fără Kylian Mbappé şi Ousmane Dembélé la meciul cu Metz, ultimul al sezonului în Ligue 1
Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului Echipele pe care le poate întâlni CFR Cluj în preliminariile Conference League. Dueluri complicate în faza play-off-ului
Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda Cine va arbitra turul barajului de menţinere/promovare din Superliga, Dinamo - Csikszereda
Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani Sorin Pop, campion cu Elcond Zalău şi apoi antrenor al echipei SCM Zalău, a decedat la doar 56 de ani

VIDEO ǀ Sabău o duce pe ”U” Cluj în finala Cupei, după o pauză de 8 ani! ”Trebuie să mă bucur foarte puţin”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 27 apr 2023

Universitatea Cluj a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad şi s-a calificat în finala Cupei României.

Arădenii au avut un gol înscris de Postolachi şi anulat pentru fault în atac, în minutul 15. În minutul 34 arbitrul Horia Mladinovici a dictat penalty, după consultarea VAR, la un fault al lui Ubbink la Remacle.

Ioan Ovidiu Sabău rămâne modest. Antrenorul celor de la ”U” a declarat că este cu gândul la următorul meci de campionat, contra celor de la FC Voluntari.

”Tot respectul pentru aceşti jucători. Foarte încărcaţi, au tras de ei şi până la urmă au obţinut această calificare. Până la urmă, cred eu meritată.

Extraordinară, extraordinară. Chiar în acele momente grele, când echipa suferea clar, era împinsă în 16 metri destul de greu. Dar eu cred că ne-am descurcat bine, am stat bine în faţa mingii. Am schimbat şi sistemul la un moment dat. Au apărut şi accidentările şi a trebuit să improvizez. Am jucat un 3-5-2 sau 3-5-1-1. Dar, totuşi, o performanţă, cred eu, pentru jucători, pentru mine. Cred că o mare bucurie pentru oraş, pentru cei care iubesc această echipă”,