Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris
Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix
Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal
Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă
Handbal masculin | Deţinătoarea Cupei României, CSM Constanţa, se califică în finala competiţiei din 2024

Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat

VIDEO | Sergiu Buş, gol spectaculos din întoarcere în meciul cu Universitatea Cluj

Poli Iași Publicat de Daian Cutu pe 28 ian 2024

Poli Iaşi a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia ”U” Cluj, în etapa a 23-a din Superligă.

Rachid Bouhenna a înscris cu o lovitură de cap, în minutul 16, însă golul algerianului a fost anulat pentru ofsaid. În minutul 45+1 ieşenii au trecut pe lângă gol, la ratarea lui Harrison.

Oaspeţii au ratat prin Chipciu, în minutul 52, şut puţin pe lângă bară, dar gazdele au înscris în minutul 86, prin Sergiu Buş, care a şutat frumos din afara careului din întoarcere, nelăsându-i nici o şansă portarului Plamen Iliev.

Cu această victorie, elevii lui Leo Grozavu au ajuns la 26 de puncte şi sunt pe locul 13. Universitatea Cluj este pe locul 8, cu 32 de puncte.

• Pentru Buş a fost golul cu numărul 2 în acest sezon din Superliga.