VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Sheffield - Burnley 1-4. Oaspeţii câştigă duelul suferinţei şi speră la salvarea de la retrogradare

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Brentford a învins în deplasare, scor 5-1, formaţia Luton Town, în etapa a 34-a din Premier League. Într-un alt meci, Burnley a dispus, tot în deplasare, de Sheffield United, cu scorul de 4-1.

Pe Kenilworth Road, oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză, după golurile înscrise de Yoane Wissa în minutele 24 şi 45+1. În repriza secundă Brentford a rezolvat problema învingătoarei în numai trei minute, ducând scorul la 4-0 prin reuşitele lui Ethan Pinnock (min. 62) şi Keane Lewis-Potter (min. 64).

Scorul final a fost însă 5-1, după ce Kevin Schade a înscris în minutul 86, iar Luke Berry a marcat golul de onoare pentru Luton, în minutul 90+2. Brentford este pe locul 14 în clasament, cu 35 de puncte. Luton Town are 25 de puncte şi este pe poziţia a 18-a.

Într-un alt meci al etapei, Burnley a dispus de Sheffield United cu 4-1, într-un meci disputat pe Bramall Lane. Jacob Bruun Larsen a deschis scorul în minutul 38, iar Lorenz Assignon a făcut 2-0 în minutul 40. Gustavo Hamer a redus din diferenţă pentru gazde, în minutul 52, dar Burnley a reacţionat rapid. Lyle Foster a refăcut diferenţa de două goluri, în minutul 58, pentru ca Johann Gudmundsson să închidă tabela cu golul din minutul 71. A fost 4-1 pentru Burnley, care este penultima în campionat, cu 23 de puncte, în timp ce Sheffield United e ultima, a 20-a, cu 16 puncte.