Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist” Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist”
Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid
Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025 Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025
Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită
VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab
”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat ”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat

VIDEO | SIBIUL RESPIRĂ. HERMANNSTADT ÎNVINGE CLINCENIUL CU UN GOL MARCAT CÂND NIMENI NU SE MAI AŞTEPTA

Superliga Publicat pe 16 aug 2019

Hermannstadt s-a impus azi, în direct la LOOK SPORT, 2-1 cu Academica Clinceni, în etapa a 6-a a Ligii 1. Sibienii au beneficiat şi de şansă. Au deschis scorul beneficiind de un autogol (Patriche, în minutul 3), după care Debeljuh a marcat golul decisiv, în prelungiri, după ce Vojtus egalase în minutul 79) pentru Academica.

Hermannstadt profită de acest succes şi mai acumulează încă 3 puncte, ceea ce-i permite să urce în clasamentul provizoriu al etapei până pe locul 9, cu un total de 6 puncte. De cealaltă parte, ilfovenii se află pe penultima poziţie, cu doar 3 puncte.