Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică Şerveţelul cu promisiunea de contract a lui Messi s-a vândut la licitaţie pentru o sumă astronomică
VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene VIDEO | Fiorentina - Napoli 2-2. Fosta campioană nu mai are şanse la cupele europene
Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League Cole Palmer a fost ales cel mai bun tânăr jucător al sezonului în Premier League
MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat” MM Stoica a anunţat prima plecare a verii de la FCSB. ”Dacă nu cumva a şi semnat”
S-a amuzat copios când a auzit discursul lui Schumacher! ”Ai jucat un meci de baraj cu Botoşani, nu ai jucat cu Bayern, Manchester City sau cu Chelsea” | VIDEO EXCLUSIV S-a amuzat copios când a auzit discursul lui Schumacher! ”Ai jucat un meci de baraj cu Botoşani, nu ai jucat cu Bayern, Manchester City sau cu Chelsea” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune” VIDEO | Bogdan Andone se aştepta să aibă un meci foarte greu cu Mioveni. ”Cu acest rezultat avem prima opţiune”

VIDEO | Tottenham trece şi de Fulham şi e liderul surpriză din Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 24 oct 2023

Tottenham a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Fulham, în etapa a 9-a din Premier League şi este liderul clasamentului.

”Spurs” a rezolvat partida cu câte un gol pe repriză. Mai întâi a marcat Son Heung-Min, în minutul 36, din pasa lui Richarlison.

James Maddison a stabilit scorul final încă din minutul 54, după un assist primit de la Son Heung-Min şi Tottenham, victorioasă cu 2-0, este pe primul loc al clasamentului Premier League, după nouă etape, cu 23 de puncte. Fulham este pe locul 13, cu 11 puncte.