Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros Simona Halep nu a primit wild card la Roland Garros
O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie O nouă "ciorbă reîncălzită" la FCU Craiova. Antrenorul pe care Adrian Mititelu vrea să-l readucă în Bănie
Preşedintele a făcut anunţul pe care toţi fanii Real Madrid îl aşteptau! Va veni şi va semna pe cinci sezoane Preşedintele a făcut anunţul pe care toţi fanii Real Madrid îl aşteptau! Va veni şi va semna pe cinci sezoane
Gigi Becali i-a decis viitorul lui Darius Olaru Gigi Becali i-a decis viitorul lui Darius Olaru
Un documentar despre ultimele zile ale lui Federer pe terenul de tenis va fi lansat anul acesta Un documentar despre ultimele zile ale lui Federer pe terenul de tenis va fi lansat anul acesta
Dan Petrescu, gata să dea o primă lovitură! Jucătorul trecut pe la FCSB şi Universitatea Craiova care ar putea ajunge în Gruia Dan Petrescu, gata să dea o primă lovitură! Jucătorul trecut pe la FCSB şi Universitatea Craiova care ar putea ajunge în Gruia

VIDEO | Udinese - AC Milan 3-1. ”Rossoneri” s-au încurcat în deplasare şi pot pierde locul 4

Serie A Publicat pe 18 mar 2023

Udinese a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia AC Milan, într-un meci contând pentru etapa a 27-a din Serie A.

Udinese a deschis scorul prin Pereyra, în minutul 9, iar milanezii au reuşit să egaleze prin Ibrahimovic, în minutul 45+4, dintr-un penalti repetat, la cererea arbitrului. Suedezul a ratat prima execuţie, dar a înscris din a doua, însă gazdele au replicat prin golul lui Beto, din minutul 45+6. În repriza secundă Ehizibue a stabilit scorul final, iar Udinese a urcat pe locul 8, cu 38 de puncte. AC Milan a rămas pe poziţia a patra, cu 48 de puncte.

Portarul român Ciprian Tătăruşanu a fost rezervă la acest meci. Cu golul marcat împotriva lui Udinese, Ibrahimovic a devenit cel mai vârstnic marcator din istoria Serie A:

Udinese – AC Milan 3-1 (Pereyra 9, Beto 45+6, Ehizibue 70 / Ibrahimovic 45+4)

Rezultatele înregistrate sâmbătă, în etapa a 27-a din Serie A

• Monza – Cremonese 1-1 (Augusto 69 / Ciofani 51);
  • Salernitana – Bologna 2-2 (Pirola 7, Boulaye Dia 64 / Ferguson 11, Lykogiannis 73);
  • Udinese – AC Milan 3-1 (Pereyra 9, Beto 45+6, Ehizibue 70 / Ibrahimovic 45+4).