”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul ”Mă duc şi eu în vacanţă acum”. Louis Munteanu, ultimul meci pentru Farul
Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare Andrei Ivan a terminat în forţă şi a anunţat la ce echipă va juca în stagiunea viitoare
Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV Revine Sorin Cârţu în Superligă? "E aici, m-am despărţit de domnia sa acum 15 minute" | VIDEO EXCLUSIV
Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off” Sepsi se desparte de un jucător experimentat. ”Vreau ca la anul să ajung din nou în play-off”
Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice Lovitură în Superliga! Un influent om de afaceri a decis să se împlice
Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Rabat

VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Alaves a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia Valencia, în etapa a 34-a din La Liga.

Oaspeţii au lovit decisiv în minutul 68, când Carlos Vicente a pasat şi Javi Lopez a înscris, deschizând scorul. A fost unicul gol al meciului, care s-a terminat cu victoria lui Alaves. Echipa antrenată de Luis Garcia se află la a treia victorie consecutivă în campionat, în timp ce Valencia a bifat a treia înfrângere la rând.

Ianis Hagi a rămas pe banca rezervelor la Alaves.

În clasament, Alaves a ajuns pe locul 11, cu 41 de puncte, iar Valencia se află pe 8, cu 47 de puncte.