Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea
Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente
Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni” Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni”

VIDEO ǀ Victorie chinuită pentru AS Roma cu Monza. Mourinho, eliminat în prelungiri

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 22 oct 2023

AS Roma a învins duminică, scor 1-0, formaţia Monza, într-un meci din etapa a 9-a a Serie A. Antrenorul gazdelor, Jose Mourinho, a fost eliminat în prelungirile partidei.

La Roma, Monza a rămas în zece în minutul 42 al primei reprize, atunci când Danilo D’Ambrosio a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Gazdele nu au reuşit însă nici în superioritate numerică să înscrie.

Lukaku a avut două bune situaţii de gol, dar şi Monza a replicat, iar golul a picat abia în minutul 90, fiind înscris de Stephan El Shaarawy. Acelaşi jucător a căzut în careul oaspeţilor, în minutul 90+4, dar arbitrul întâlnirii a apreciat că intervenţia lui Caldirola a fost la balon. În minutul 90+10 Jose Mourinho, antrenorul Romei, a fost eliminat după ce a făcut semne către banca oaspeţilor.

Portughezul a mimat că oaspeţii îşi şterg lacrimile şi că tot comentează, iar arbitrul Ayroldi l-a eliminat.

În clasament AS Roma este pe locul 6, cu 14 puncte, iar Monza este pe locul 10, cu 12 puncte.