Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris Gabriela Ruse, eliminată în semifinale la Paris
Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix Max Verstappen, în pole position la Emilia Romagna Grand Prix
Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal
Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă
Handbal masculin | Deţinătoarea Cupei României, CSM Constanţa, se califică în finala competiţiei din 2024

Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat

VIDEO | VOLUNTARIUL RESPIRĂ! ILFOVENII AU ÎNVINS CHINDIA ŞI ÎNCEP SĂ ADUNE VICTORILE

Video Publicat pe 14 feb 2020

FC Voluntari s-a impus în această seară la Ploieşti, 2-1 cu Chindia şi a ajuns la al doilea succes consecutiv cu acelaşi scor, după cel înregistrat runda trecută, cu Dinamo. În direct pe Look Sport, oaspeţii au deschis scorul prin Gheorghe, încă din minutul 8. Dâmboviţenii au egalat cu 8 minute înainte de final, când Ioniţă l-a învins pe Cojocaru, însă Voluntariul a dat lovitura în minutele suplimentare, când Ţîră a adus încă 3 puncte pentru ilfoveni.

După acest succes, FC Voluntari acumulează 17 puncte, dar rămâne ultima în clasament. Învinsa ilfovenilor, Chindia Târgovişte, e pe 11 şi are 24 de puncte.