VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

Vladislav Blănuţă a reacţionat după ce l-a salvat pe Mititelu: ”S-au adunat toate”

FC U Craiova 1948 Publicat pe 20 apr 2024

Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii.

Milanov a marcat primul gol al partidei cu două minute înainte de pauză, iar Blănuţă a reuşit să restabilească egalitatea în ultimul minut al meciului.

Vladislav Blănuţă, cel care a adus un punct grupării oltenilor, a declarat că echipa şi-a dorit victoria, însă punctul obţinut le oferă speranţa necesară să continue.

De asemenea, jucătorul a vorbit despre schimbările produse de Eugen Trică după ce a venit pe banca tehnică. Blănuţă a subliniat că problemele din vestiar despre care s-a scris sunt doar nişte ”minciuni”.

”Într-un final nu suntem mulţumiţi, ne-am dorit victoria, dar acest punct ne dă speranţe. Mă bucur că am marcat, avem dorinţa de a ne salva. Am avut şi puţin ghinion, n-am avut încredere, s-au adunat toate, a fost greu. În continuare e greu, dar nu ne pierdem speranţele.

(n.r.- ce a schimbat venirea lui Eugen Trică) Cred că am devenit o echipă, am devenit mai uniţi, asta ne lipsea. (n.r.- întrebat despre problemele din vestiar) Au fost nişte mituri, nişte minciuni. Am fost mereu unul pentru altul. Mai sunt 4 meciuri, 4 finale”, a spus Blănuţă.