Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2 Monza – Lazio 2-2. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV Claudiu Keşeru ştie ce îi lipseşte lui Dinamo: „E uşor atipic” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-2, în direct la Prima Sport 1! Oancea profită de gafa lui Golubovic VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 2-2, în direct la Prima Sport 1! Oancea profită de gafa lui Golubovic
A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol! A doua medalie pentru Sabrina Maneca Voinea la europenele de gimnastică: argint în proba de sol!
Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV Unii jucători de la Dinamo nu mai vor să joace? "Vorbeam cu cineva din staff" | VIDEO EXCLUSIV
Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami

VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 25 apr 2024

Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei.

Gazdele au deschis scorul repede, prin Koopmeiners, în minutul 8, iar din minutul 53 au jucat cu un om în plus pe teren, după ce Nikola Milenkovic, de la Fiorentina, a primit cartonaşul roşu şi a fost eliminat. Oaspeţii au reuşit totuşi să egaleze în inferioritate, prin Martinez Quarta, care a intrat în joc în minutul 55 şi a marcat în minutul 68. Gianluca Scamacca a semnat al doilea gol al Atalantei, care s-a dezlănţuit în prelungirile reprizei secunde. Lookman a înscris pentru 3-1 în minutul 90+4, iar Pasalic a stabilit scorul final, 4-1, în minutul 90+8.

Atalanta s-a calificat în finala Cupei Italiei, unde va înfrunta pe Juventus Torino.