FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Adrian Ursea a debutat cu un egal la Nice, în deplasare cu Reims

Ligue 1 Publicat de Andrei Ionascu pe 6 dec 2020

Antrenorul român Adrian Ursea a debutat la OGC Nice în remiza din deplasare cu Reims, scor 0-0, în etapa a 13-a din Ligue 1. Nice se menţine la mijlocul clasamentului în Franţa.

Nice a dominat şi a avut o posesie a mingii de 65%, dar nu şi-a creat ocazii clare de gol. Pe final de meci, gazdele puteau să dea lovitura prin Valon Berisha, din lovitură liberă.

Nice este fără victorie în ultimele trei meciuri de campionat şi ocupă locul 11 în clasament, cu 18 puncte.

Adrian Ursea o va pregăti pe Nice până la finalul sezonului, după demiterea francezului Patrick Vieira.

Ursea (53 de ani) a fost antrenor secund la Nice în perioadele 2016-2018 şi 2019-2020. Singurele mandate ca antrenor principal au fost în Elveţia, la Servette Geneva (2003, 2004-2005) şi Meyrin (2005-2006). A mai fost director sportiv la Neuchatel Xamax, în 2007.

Sursa foto: Twitter OGC Nice