Sezon de vis pentru Andrei Rublev! Rusul a câştigat Mastersul de la Madrid Sezon de vis pentru Andrei Rublev! Rusul a câştigat Mastersul de la Madrid
A murit fostul selecţioner de legendă al Argentinei, Cesar Luis Menotti A murit fostul selecţioner de legendă al Argentinei, Cesar Luis Menotti
Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV
VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă
VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă
Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine” Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine”

VIDEO | Costel Gâlcă se aştepta să aibă meci greu cu CFR. ”Am fost prea respectuoşi cu ei”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 26 apr 2024

CFR Cluj a trecut în deplasare, scor 1-0, de Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii.

Costel Gâlcă a declarat că echipa sa nu a intrat bine în meci şi speră să ia cele mai bune decizii, pentru a termina pe locul doi.

”Nu le-am pus probleme în prima repriză, apoi am fost prea respectuoşi cu ei. În a doua repriză ne-am desfăcut mai mult. Preferam să iau golul dintr-o acţiune a lor mai fluidă.

Cred că trebuie să facem mai multe lucruri în atac pentru a câştiga. Prima repriză nu am avut ocazie clară de a marca.

Ne mai rămân 4 meciuri şi sper să facem meciuri mult mai consistente pentru a câştiga. Nu mai suntem la mâna noastră, dar facem tot posibilul să terminăm cât mai sus.

Încerc să iau deciziile cele mai bune, să bag cei mai în formă jucători”, a spus Gâlcă, la flash-interviuri.