A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dan Şucu a anunţat când va semna noul antrenor al Rapidului! ”Suntem hotărâţi să investim în club”

Alexandru Maxim a marcat pentru Gaziantep în victoria cu Sivasspor din Super Lig

Superlig Publicat pe 5 feb 2022

Mijlocaşul Alexandru Maxim a marcat din penalti pentru Gaziantep în victoria cu Sivasspor, scor 5-1, din etapa a 24-a a campionatului Turciei.

Maxim a fost titular, a transformat un penalti în minutul 70 şi a fost înlocuit un minut mai târziu cu Niyaz.

Pentru Gaziantep au mai marcat Djolobodji (6, 41), Demir (12) şi Soyalp (76).

Golul formaţiei Sivasspor a fost înscris de Goutas (29).

Echipa Sivasspor a avut un jucător eliminat, pe Yatabare, în minutul 63.

Celălalt român de la Gaziantep, Alin Toşca, a fost integralist.

În clasament, Gaziantep este pe locul 8, cu 35 de puncte, iar Sivasspor este pe 11, cu 31 de puncte.