VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

Andrei Muntean, medalie de bronz la paralele, la Cupa Mondială Challenge din Antalya

Gimnastica Publicat pe 31 mar 2024

Gimnastul Andrei Muntean a obţinut, duminică, medalia de bronz la paralele, la etapa de Cupă Mondială Challenge, din Antalya.

Andrei Muntean a fost notat cu 14.150, după ce în calificări a avut cel mai mare punctaj (14.650). Medalia de aur a revenit spaniolului Nicolau Mir (14.800), iar cea de argint lui Radomyr Stelmakh (Ucraina, 14.500).

În finală la bară fixă vor mai concura Răzvan Marc şi Roland Modoianu. În calificări, notele lor au fost 12.700 (locul 6), respectiv 12.400 (7).

Tot în calificări, fără a prinde finalele, Nicholas Ţarcă s-a clasat pe locul 9 la cal cu mânere (13.450) şi pe 20 la sol (12.050), Roland Modoianu a fost pe locul 11 la inele (12.450), iar Răzvan Marc pe 14 la cal cu mânere (12.950) şi pe 19 la sol (12.200).

Cupa Mondială Challenge de la Antalya este priuma etapă din cele cinci ale sezonului. La competiţia din Turcia s-au înscris sportivi din 28 de ţări.