VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Gol superb anulat VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Gol superb anulat
VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone
VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner
Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării
VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana
VIDEO | FCU Craiova - FC Hermannstadt, 1-2, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Sibienii întorc soarta partidei VIDEO | FCU Craiova - FC Hermannstadt, 1-2, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! Sibienii întorc soarta partidei

Andrei Prepeliţă, aproape de revenirea în Superliga. ”La pauză toţi erau cu capul în pământ”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Gloria Buzău a trecut la limită de CS Mioveni, 1-0, în play-off-ul ligii secunde.

Andrei Prepeliţă a explicat cum şi-a montat elevii la pauză, care şi-au schimbat modul de joc în actul secund, reuşind să marcheze.

”I-am simţit foarte încărcaţi, prima repriză a fost slabă, s-a văzut. Fără soluţii. O echipă, Mioveni, care s-a aglomerat foarte bine, a stat foarte bine defensiv şi care a schimbat şi sistemul. A jucat cu trei fundaşi centrali. Am avut probleme în a-i marca, au avut o superioritate pe benzi şi am suferit în prima repriză.

La pauză, toţi erau cu capul în pământ şi am încercat, cumva, să iau presiunea de pe ei, pentru că altfel nu puteam să continuăm încă o repriză în ritmul din prima parte. Le-am spus că cea mai mare calitate, din punctul meu de vedere, a unui om, nu a unui fotbalist, e să fie realist. Şi le-am spus că dacă e să fim realişti, la cum jucăm, un punct e bun.

Atunci i-am văzut că un pic s-au destins, s-au ridicat, s-au spălat pe faţă, au început să se încurajeze şi a doua repriză a fost alta. Probabil că au zic că e bun punctul şi nu avem nimic de pierdut. În prima repriză s-a văzut că nu aveau soluţii să marcheze şi asta îi marca”,