FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Andrei Prepeliţă, mesaj special pentru fani. ”Suporterii iti dau atmosfera de meci. Pentru ei vii şi joci”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 1 dec 2021

FC Argeş a învins în deplasare, cu scorul de 5-4, după executarea loviturilor de la 11 metri, formaţia din liga a II-a Poli Timişoara şi s-a calificat în semifinalele Cupei României. După 120 de minute, scorul a fost 0-0. Doar Pamfile a ratat la loviturile de departajare. Gazdele au jucat prelungirile în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ursu în finalul primelor 90 de minute.

Antrenorul primei divizionare, Andrei Prepeliţă a declarat că pentru următorul meci de campionat jucătorii vor fi apţi din punct de vedere fizic şi a ţinut să puncteze importanţa suporterilor, care au fost prezenţi pe bătrâna arenă ”Dan Păltinişanu”.

”Vom fi proaspeţi şi in Liga 1. Ne vom recupera şi vom pune accent pe acest lucru. Vom avea timp de recuperare. Suntem bucuroşi pentru aceasta calificare, după atât timp suntem în semifinale. Ne bucurăm şi pentru suporteri şi pentru cei care au grijă de acest club. Le dedicăm victoria. Nu am fost destul de clari in faţa porţii. Dacă era mai bun terenul ne avantaja mai mult şi poate era altfel.

A fost o atmosferă frumoasă cu suporterii. Suporterii iti dau atmosfera de meci. Pentru ei vii şi joci”, a spus Prepeliţă, după meci.