VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul
VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Transfer spectaculos reuşit de Universitatea Cluj chiar înainte de finalul campionatului. Anunţul oficial a fost făcut Transfer spectaculos reuşit de Universitatea Cluj chiar înainte de finalul campionatului. Anunţul oficial a fost făcut
VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1. Gură imensă de oxigen pentru moldoveni, care ies de pe locurile de retrogradare directă VIDEO | Hermannstadt - Poli Iaşi 0-1. Gură imensă de oxigen pentru moldoveni, care ies de pe locurile de retrogradare directă
Mihai Rotaru visează la grupele Ligii Campionilor. ”Trebuie luate pas cu pas” Mihai Rotaru visează la grupele Ligii Campionilor. ”Trebuie luate pas cu pas”
”Se prezintă foarte bine echipa lui Adrian Mititelu”. Mircea Rednic a prefaţat duelul cu FCU Craiova ”Se prezintă foarte bine echipa lui Adrian Mititelu”. Mircea Rednic a prefaţat duelul cu FCU Craiova

”Are cei mai talentaţi jucători!”. "Chirurgul" Dan Alexa a dat verdictul în privinţa echipelor din play-off care se bat la titlu ǀ VIDEO EXCLUSIV

Superliga Publicat pe 10 apr 2023

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în compania formaţiei FCSB, în etapa a treia din play-off-ul Superligii.

Clujenii au cerut penalti chiar în minutul 1, când au reclamat că Iulian Cristea a comis henţ în careu. În minutul 19, gazdele au deschis scorul, la o minge respinsă de Târnovanu, Bîrligea a înscris din careu.

Bucureştenii au egalat în minutul 68, când Florinel Coman a marcat dintr-o lovitură liberă executată perfect. În minutul 90, arbitrul Radu Petrescu a anulat un gol al lui Omrani, pentru ofsaid, după ce a fost consultat sistemul VAR.

După meci, Dan Alexa a analizat situaţia din play-off. El susţine că FCSB are cei mai talentaţi jucători din Superligă. Afirmaţia a fost făcută după ce a văzut golul superb al lui Florinel Coman din lovitură liberă.

”Are cei mai talentaţi jucători!”

”CFR a fost peste Steaua (n.r. FCSB? Golul lui Coman?... A fost... Steaua (n.r. FCSB) are cei mai talentaţi fotbalişti. Am zis şi o să mai zic asta. Cei mai talentaţi jucători la ei sunt”, a spus Dan Alexa, la Prima Sport.