Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Bogdan Andone îşi asumă vina pentru eşecul la scor cu FC Argeş: "Le-am spus băieţilor că e responsabilitatea mea"

Superliga Publicat pe 6 mai 2021

Învins de FC Argeş cu 3-0, Bogdan Andone îşi asumă responsabilitatea scorului mare, dar are încredere că FC Voluntari va reuşi să se salveze de la retrogradare.

Chiar le-am transmis şi băieţilor că e responsabilitatea mea, pentru că în minutul 80 şi ceva l-am trimis pe Gabi (n. red - Tamaş) sus, la 1-0, şi am riscat, ca să încercăm să egalăm. Ne-a costat acest lucru. Ăsta e fotbalul, dacă nu marchezi şi dacă pe o neatenţie şi primeşti gol, e dificil. Trebuie ca în ultimele trei meciuri să scoatem maximum, ceea ce e foarte, foarte posibil”, a declarat Bogdan Andone, la interviul de după meci

„Nu avem timp să plângem pentru că imediat vine meciul cu Chindia şi trebuie să ne refacem şi să dăm totul pentru a câştiga. La fel am avut şi o serie bună când am câştigat şi nu am primit gol, din păcate am căzut în extrema cealaltă acum 2615 luăm goluri şi nu reuşim să marcăm. Nu e timp de plânsete, trebuie să fim bărbaţi şi să ne adunăm. Luni când jucăm cu Chindia să luăm cele 3 puncte. Sperăm să ne salvăm direct, dacă nu, vom juca barajul, nu avem altă soluţie”, a spus şi Ionuţ Balauru.