FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Craiova a sărbătorit victoria cu FCSB în finala mică a Ligii Elitelor U17. Atanas Trică-Balaci a înscris pentru 'alb-albaştri'

CS Universitatea Craiova Publicat de Andrei Ionascu pe 14 iun 2021

Universitatea Craiova a câştigat finala mică a Ligii Elitelor U17, după o victorie la loviturile de departajare cu FCSB, scor 5-4. Atanas Trică, fiul lui Eugen Trică şi nepotul lui Ilie Balaci, a înscris pentru 'alb-albaştri'.

„Leuţii lui Alex Stoica s-au impus la penalty-uri în duelul cu FCSB. Au marcat: Matei, Istrătie, Călin, Domnu şi Trică-Balaci”, a anunţat clubul din Bănie.

Pe 26 mai, Atanas Trică-Balaci (16 ani) a debutat în Liga 1, în meciul Universitatea Craiova – Academica Clinceni, din ultima etapă a play-off-ului.

În finala mare a Ligii Elitelor U17, Viitorul a învins UTA, scor 5-1.

Sursa foto: Sport Pictures