Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo a câştigat meciul amical cu FC Buzău. Reacţia lui Mircea Rednic

Superliga Publicat pe 13 nov 2021

Ziua de sâmbătă a fost una mulţumitoare pentru Mircea Rednic. Dinamo s-a deplasat la Buzău pentru un amical cu echipa din localitate, iar câinii au reuşit să câştige, scor 3-2, un meci în care Deian Sorescu a marcat de două ori.

Defensiva lui Rednic a greşit de multe ori în prima repriză, iar Alin Cârstocea a deschis scorul pentru gazde. Apoi, a venit rândul buzoienilor să gafeze şi să-i permită lui Deian Sorescu să egaleaze, apoi nou-venitul Vestenicky şi un autogol al lui Chinga au dus scorul la 3-1. Nu a fost rezultatul final, pentru că Espinosa a comis o altă greşeală mare, iar Keyta a punctat pentru 3-2.

La finalul celor 120 de minute, Rednic s-a arătat mulţumit de modul în care au evoluat lucrurile, având speranţe că echipa sa va arăta mult mai bine la finalul pauzei competiţionale:

"Atmosfera e bună, chiar sunt mulţumit de antrenament. Le mulţumesc celor de la Buzău că au acceptat acest meci, care a avut două reprize de câte 60 de minute, să le dau posibilitatea celor care au venit mai târziu să aibă joc în picioare pentru a căpăta ritm.

Trebuie să avem răbdare cu ei, au doar 3 săptămâni de când au venit. Sunt şi obosiţi, am profitat de această pauză şi am avut câte două antrenamente pe zi. Trebuie să fim fresh pentru meciul de luni. În situaţia noastră nu e nici o echipă mai accesibilă. Voluntari e echipă clasată bine, toată lumea joacă să adune puncte. Trebuie să luam puncte, pentru că în ultimul timp, nu prea am luat", a declarat antrenorul din Şoseaua Ştefan cel Mare.