VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid ”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid
Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă
Italianul Daniele Orsato arbitrează meciul PSG - Borussia Dortmund din semifinalele Ligii Campionilor Italianul Daniele Orsato arbitrează meciul PSG - Borussia Dortmund din semifinalele Ligii Campionilor
Costel Gâlcă l-a revitalizat pe Andrei Ivan, iar fostul antrenor al Craiovei nu s-a abţinut: ”Asta e cartea de vizită!”

Elias Charalambous a anunţat echipa unde vrea să antreneze: ”Am câştigat titlul de campion, aş merge!”

Dorinel Munteanu e supărat, deşi Oţelul nu a pierdut. ”A fost un meci foarte greu”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 13 apr 2024

FC Voluntari a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului din Superligă.

Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 20, după ce a scăpat singur şi l-a învins pe Pap cu un şut din careu. Răzvan Tănasă a irosit o şansă pentru gălăţeni, cinci minute mai târziu, iar Oţelul a dominat repriza secundă, reuşind egalarea în minutul 90+4, când Joao Lameira a înscris cu un şut din afara careului.

Dorinel Munteanu a mulţumit cu remiza, însă e dezamăgit de randamentul echipei sale din prima repriză.

”A fost un meci foarte greu, avem multe meciuri într-un interval scurt de timp. Am câştigat un punct mai mult decât meritat. Am avut o primă repriză modestă, i-a dar posibilitatea adversarului să marcheze după o greşeală a noastră.

Am făcut la pauză schimbări de care echipa a beneficiat. Am egalat, am avut şi faze controversate, am avut în faţă un portar în zi de graţie. Per total, sunt bucuros pentru acest punct, jucătorii merită pentru efortul depus.

Trebuia să fac 5-6 schimbări la pauză, am făcut doar două. Golul nostru plutea în aer în repriza a doua”,