Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris Şahul susţine sportivii paralimpici din Polonia, care vor merge la JO de la Paris
Sorana Cîrstea, eliminată de Madison Keys în optimi la Roma, după un meci întrerupt aproape 40 de minute Sorana Cîrstea, eliminată de Madison Keys în optimi la Roma, după un meci întrerupt aproape 40 de minute
Flacăra olimpică va fi purtată pe treptele Festivalului de Film de la Cannes de atletul paralimpic Arnaud Assoumani Flacăra olimpică va fi purtată pe treptele Festivalului de Film de la Cannes de atletul paralimpic Arnaud Assoumani
Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus” Val de plecări de la FCU Craiova după retrogradare. ”Mulţumim pentru efortul depus”
Juan Bauza, cel mai disputat fotbalist al momentului din Superliga! Formaţiile care vor semnătura vedetei de la FCU Craiova Juan Bauza, cel mai disputat fotbalist al momentului din Superliga! Formaţiile care vor semnătura vedetei de la FCU Craiova
Dani Coman şi-a găsit echipă. ”E chestiune de ore!” Dani Coman şi-a găsit echipă. ”E chestiune de ore!”

Dorinel Munteanu şi-a asigurat liniştea în Superliga. ”Băieţii au jucat foarte exact”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a 7 din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3. Din minutul 56, Tales a fost eliminat, iar Oţelul a evoluat în 10 jucători.

Dorinel Munteanu s-a declarat foarte mulţumit de jocul elevilor săi, care au urcat pe primul loc în play-out şi se pot gândi la finala Cupei şi implicit la o participare europeană.

”Băieţii au jucat foarte exact, foarte bine, chiar dacă am fost în 10 oameni. Au fost două reprize diferite. În prima repriză ne-am creat multe ocazii, în a doua repriză ne-au dominat.

Echipa noastră trebuie felicitată. Sunt bucuros că suntem pe primul loc, dar mai avem două meciuri importante”,
a explicat antrenorul moldovenilor, după meci.