Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion” Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion”
A fost lucrat Adi Mutu de jucătorii străini ai CFR-ului? ”Am vorbit cu oameni din cadrul echipei!” | VIDEO EXCLUSIV A fost lucrat Adi Mutu de jucătorii străini ai CFR-ului? ”Am vorbit cu oameni din cadrul echipei!” | VIDEO EXCLUSIV
Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Farul - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 1! Safranko înscrie în secunda 66! VIDEO | Farul - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 1! Safranko înscrie în secunda 66!
VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz
”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj ”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj

Elena Rybakina a câştigat turneul de la Stuttgart, al treilea său titlu din acest sezon

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Jucătoarea din Kazahstan Elena Rybakina, locul 4 mondial, a câştigat turneul de la Stuttgart, impudându-se, duminică, în faţa sportivei ucrainene Marta Kostyuk (locul 27 mondial) în două seturi, scor 6-2, 6-2.

În vârstă de 24 de ani, Rîbakina a cucerit al optulea său titlu în circuit, al treilea în acest sezon, după cele de la Brisbane (Australia), în ianuarie, şi Abu Dhabi, în februarie. Ea a ajuns, de asemenea, în finala turneelor WTA 1000 de la Doha, în februarie, şi Miami (Florida), la sfârşitul lunii martie.

Câştigătoare a turneului de la Wimbledon în 2022 şi vicecampioană la Australian Open în 2023, ea poate fi considerată outsider pentru turneul de la Roland Garros de la sfârşitul lunii mai şi începutul lunii iunie.