Jucătorul lui Rapid ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul lui Rapid ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro

EXCLUSIV | Fotbalistul român care a pus umărul la monopolul lui Şahtior în Ucraina, alături de Mircea Lucescu. ”Luam 2.000 euro la Dinamo şi am plecat acolo pe 20.000 euro, dar asta nici nu conta”

Emisiuni Publicat de Daian Cutu pe 8 apr 2021

Cosmin Bărcăuan (42 de ani) a fost unul dintre primii români pe care Mircea Lucescu i-a cooptat la Şahtior Doneţk, pe vremea când ”minerii” începea hegemonia în Ucraina, în detrimentul marii rivale de la Dinamo Kiev.

Fostul fundaş a jucat în perioada 2004-2007 la Sahtior, interval în care a bifat 23 de prezenţe şi un gol. Acesta a rememorat experienţa, în cadrul emisiunii Look Sport LIVE.

”Era la început, Mircea Lucescu începea să construiască o echipă. Eu de acolo am plecat în 2006, iar doi ani mai târziu au câştigat Liga Campionilor.

(n.r. românii de la Sahtior) Era Marica, era Raţ şi Flavius Stoican, dar nu i-am prins foarte mult. A fost o perioadă specială, nu conteau banii, ne doream să jucăm în străinătate, pentru confirmare.

Sahtior era o echipă puternică, juca în Champions League şi Cupa UEFA, era un vis împlinit. Luam 2.000 euro la Dinamo şi am plecat acolo pe 20.000 euro, dar asta nici nu conta”