VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

EXCLUSIV | "Sunt convins că, pentru pauza de iarnă, CFR îşi caută portar" Rămâne Bălgrădean titular la CFR?

CFR Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 27 sep 2021

CFR Cluj s-a despărţit de portarul lituanian Giedrius Arlauskis, iar portughezul Cristiano Figueiredo nu este pe placul lui Dan Petrescu. La emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+, Mirel Albon a declarat că portarul Cristi Bălgrădean nu este constant, iar CFR va căuta o altă variantă în pauza de iarnă.

Cristi Bălgrădean (33 de ani) mai are contract cu CFR Cluj până în vara anului 2022. A primit 5 goluri în cele 9 meciuri jucate în acest sezon.

Cristiano Figueiredo (30 de ani) a venit la CFR Cluj în această vară de la FC Hermannstadt, liber de contract. A prins un singur meci, eşecul din Cupă cu Universitatea Craiova, scor 0-1.

“Bălgrădean are uneori intervenţii foarte bune, dar face şi greşeli. Să ne amintim ce gol a luat la Botoşani. Uneori este nesigur. Legat de Cristiano (Figueiredo), Dan Petrescu a spus totul când i-a dat şansa în meciul de Cupă, un meci pe care CFR-ul şi l-a asumat că merge ca mielul la tăiere. Petrescu a spus după meci <Cred că portarul putea să facă mai mult la golul respectiv>. Cred că l-a catalogat şi nu ştiu câte şanse va mai avea Cristiano la CFR. Eu sunt convins că în acest moment, pentru pauza de iarnă, CFR îşi caută portar”, a spus Mirel Albon, la emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+.