Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului
Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina
VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2

FCSB A BĂTUT PALMA CU TSOUMOU. NOUA REGULĂ A LUI BECALI, VALABILĂ ŞI PENTRU CONGOLEZ

Noutăți Publicat pe 12 sep 2019

FCSB îşi betonează atacul cu câteva zile înainte de derby-ul cu Universitatea Craiova. Roş-albaştrii l-au legitimat pe congolezul Juvhel Tsoumou, care a jucat ultima dată la Hermannstadt. Jucătorul de 28 de ani a dat mai întâi probe la vicecampioana României. Şi abia apoi a semnat cu formaţia patronată de Gigi Becali, pentru un an cu opţiune de prelungire.

Tsoumou a marcat un gol împotriva roş-albaştrilor în prima etapă. FCSB s-a impus atunci cu 4-3. În sezonul trecut, Tsoumou a fost unul dintre oamenii cheie ai Sibiului, cu opt reuşite. ”Am semnat cu cel mai mare club din România”, a spus Ţumu, de la care Becali va avea mari aşteptări.

"Vrei să vii aici? Semnează aici un contract pe un an şi unul pe patru. Dacă un an faci treabă, bine. Dacă nu, pleacă", declara Gigi Becali săptămâna trecută, cu privire la noua politică de transferuri.

FCSB este pe 11 în Liga 1, cu 7 puncte. Cu o victorie în faţa oltenilor, echipa din Capitală se va apropia de poziţiile care duc în play-off. Craiova e pe 3, cu 16 puncte. Universitatea Craiova-FCSB se joacă duminică, de la ora 21, în direct pe Look Plus.