Jucătorul lui Rapid ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul lui Rapid ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro

FCSB a refuzat să plătească 500.000 de euro, acum e căpitan în Liga Campionilor! Evoluţia fotbalistului care şi-a început ascensiunea în Liga 1

Champions League Publicat pe 29 sep 2020

Michael Ngadeu Ngadjui (29 de ani), fundaşul dorit de FCSB în urmă cu mai mulţi ani, este titular şi căpitan pentru Gent, în returul din play-off-ul Ligii Campionilor, cu Dinamo Kiev. Apărătorul central s-a integrat repede în echipa belgienilor, deşi a ajuns relativ recent acolo, de fix un an.

• Partidele din Liga Campionilor sunt pe posturile LOOK.

Ngadeu a început să impresioneze în Europa în Casa Liga 1, la FC Botoşani, din 2014, când a fost luat, atenţie, din liga a patra din Germania, de la echipa a doua a lui Nuremberg. La moldoveni a avut evoluţii foarte bune şi a intrat în atenţia FCSB-ului, dar Valeriu Iftime şi Gigi Becali nu s-au înţeles asupra sumei de transfer.

Astfel, fundaşul a luat drumul Cehiei în 2016, când a fost vândut la Slavia Praga, pentru 500.000 de euro, dar şi procente dintr-un viitor transfer. Decizia Botoşaniului a fost una foarte bună, pentru că în iulie 2019 Ngadeu a ajuns la Gent, iar moldovenii s-au ales cu totul, cu 1.4 milioane de euro.

Ngadeu este cotat la 4.5 milioane de euro. A câştigat 5 trofee, două campionate şi două cupe, toate cu Slavia Praga, şi o Cupă a Africii, cu Camerun.