VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Florin Maxim obţine prima victorie cu Corvinul în play-off-ul ligii secunde. ”Lotul nu prea ne permite să facem mari schimbări”

Liga II Publicat de Daian Cutu pe 11 apr 2024

Corvinul Hunedoara a trecut pe teren propriu, scor 1-0, de formaţia Unirea Slobozia, în etapa a 3-a din play-off-ul ligii secunde.

Florin Maxim s-a declarat fericit după prima victorie în play-off. Hunedorenii nu au drept de promovare, dar au arătat multă dăruire în duelul cu Slobozia.

Antrenorul Corvinului a punctat faptul că nu are o bancă de rezerve care să îi permită prea multe schimbări.

”Mi-a fost puţin teamă de acest joc, pentru accidentări în primul rând. N-am fost ocoliţi de accidentări. Iacob s-a lovit în minutul 2, 3, cu Ibrian. Şi Ibrian, l-am văzut, avea genunchiul umflat. Cumva, mă aşteptam un meci foarte închis. Am speculat foarte bine… le-am şi spus băieţilor că vom câştiga astăzi din fază fixă.

Mi-a plăcut angajamentul lor, faptul că s-au dăruit până în ultimul minut cu liderul, care nu primise decât două goluri în ultimele şase meciuri. E un meci pentru moralul nostru. Lotul nu prea ne permite să facem mari schimbări în formula de start”, a spus Maxim, după meci.

În clasament, Unirea Slobozia are 46 de puncte şi este lider în play-off, în timp ce Corvinul, cu 42 de puncte, ocupă locul al treilea.

Tot miercuri s-a mai jucat un meci din play-off, între FK Csikszereda şi CS Mioveni. Scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin autogolul unui atacant de la Mioveni, Ştefan Blănaru, în minutul 45+2. Mioveni a egalat în minutul 80, când a înscris Alexandru Stan. FK Csikszereda se află pe locul 4, cu 36 de puncte, iar CS Mioveni este ultima în play-off, a şasea, cu 35 de puncte.