VIDEO | Oţelul - Hermannstadt, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii puteau primi penalty VIDEO | Oţelul - Hermannstadt, în direct la Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Oaspeţii puteau primi penalty
Gigi Becali, declaraţie de senzaţie după ce FCSB a câştigat titlul: „Plec la Liverpool. Merg în locul lui Klopp” Gigi Becali, declaraţie de senzaţie după ce FCSB a câştigat titlul: „Plec la Liverpool. Merg în locul lui Klopp”
Nu este CFR Cluj! Risto Radunovic a anunţat echipa la care va juca din sezonul viitor Nu este CFR Cluj! Risto Radunovic a anunţat echipa la care va juca din sezonul viitor
VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0. Formaţia lui Andrei Prepeliţă face un salt imens către promovare VIDEO | Gloria Buzău - CS Mioveni 1-0. Formaţia lui Andrei Prepeliţă face un salt imens către promovare
VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami VIDEO | Leo Messi înscrie pe bandă rulantă la Inter Miami
Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!” Bomba momentului în războiul dintre CSA şi FCSB: „Am înţeles că va reveni la Steaua!”

Handbal feminin: Gloria Bistriţa, a treia echipă calificată Turneul Final 4 al Cupei României

Handbal Publicat pe 19 mar 2024

Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa este a treia calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins marţi, în deplasare şi în manşă unică, formaţia CSM Târgu Jiu.

Gloria Bistriţa s-a impus cu scorul de 27-26 (15-13), în faţa formaţiei care a participat şi ea în actuala stagiune în European League, însă fără a trece de faza grupelor, în timp ce Gloria se află la un pas de Turneul F4 al competiţiei.

Anterior, în faza finală a Cupei României s-au calificat campioana CSM Bucureşti, după 34-23 cu CSM Slatina, respectiv Dunărea Brăila, care a beneficiat cu 10-0 de neprezentarea formaţiei HC Zalău.

Ultima dispută din sferturile Cupei va avea loc în 27 martie, între Gloria Buzău – Rapid Bucureşti (27 martie).

Turneul Final Four va avea loc în 20-21 aprilie.

În 2023, CSM Bucureşti a câştigat pentru a şasea oară Cupa României, după finala cu CSM Târgu Jiu (31-25).

La masculin se joacă optimile, iar prima calificată în sferturi este CSM Focşani, după 40-31 cu CSM Oradea. Celelalte meciuri sunt programate astfel: CSM Sighişoara – CSM Bacău (marţi), CS Medgidia – CSM Bucureşti, Poli Iaşi – Dinamo Bucureşti, Steaua Bucureşti – CSU Suceava, Potaissa Turda – CSM Constanţa (miercuri), Poli Timişoara – HC Buzău (vineri) şi Minaur Baia Mare – CSM Vaslui (27 martie).