FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Iordănescu, răspuns pentru Mutu: "Penalty-ul e de necontestat". Cum a descris victoria de la Craiova

Superliga Publicat pe 18 sep 2021

Tehnicianul echipei FCSB, Edward Iordănescu, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu U Craiova 1948, scor 1-0, că spre deosebire de ce a spus Adrian Mutu, victoria este una de necontestat, la fel şi penaltiul de care au beneficiat bucureştenii.

Un adversar extrem de incomod şi bine organizat. Un joc muncit. Sunt multe lucruri pe care le vom analiza, suficiente şi negative. Dar cred că una peste alta este o victorie muncită, de necontestat. Nu-mi aduc aminte de o ocazie a adversarului, cu tot respectul. Noi am avut două ocazii. Echipa a muncit, a dorit. Nu pot să comentez ce spune Adi Mutu. Penaltiul e de necontestat. În rest, chiar nu-mi aduc aminte de decizii care să poată să fie contestate.

Eu nu pot să comentez ce zice Adi, e supărat, dar penalty-ul e de necontestat. Sunt mai multe reluări, le-am văzut şi eu, se vede foarte clar că îl loveşte. Penalty-ul e de necontestat. Nu-mi aduc aminte de decizii care pot fi contestate.

Chiar nu putem să vorbim despre arbitraj, cu atât mai mult despre penalty. Spectacol a fost etapa trecută, acum am luat puncte

E o seară bună pentru noi, un joc muncit, nu cel mai spectaculos. Aţi văzut spectacol etapa trecută”, a spus Iordănescu la posturile care transmit Liga 1.

Formaţia FCSB a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a noua a Ligii 1, arbitrat de Iulian Călin.

Golul a fost marcat de Keşeru, în minutul 61, dintr-un penalti acordat pentru un fault în careu.