VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

Rapid Publicat pe 16 apr 2024

Echipa Sepsi OSK a învins luni seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Rapid Bucureşti, în ultimul meci al etapei a patra din play-off-ul Superligii.

Rapid a avut primele ocazii de gol ale meciului din Giuleşti, ambele  prin Ermal Krasniqi, în minutele 12 şi 23. Gazdele au primit un penalti în minutul 51, arbitrul Florin Andrei eliminându-l şi pe Alimi, dar după analiza VAR, penalti-ul a fost anulat din cauza unei poziţii de ofsaid, iar cartonaşul roşu a fost şi el anulat.

Burmaz a ratat în minutul 74, dar pe final de meci oaspeţii au fost periculoşi, Roland Varga fiind aproape de gol. Sepsi a dat însă lovitura în minutul 90+5, când Marius Ştefănescu a centrat în faţa porţii, iar Debeljuh l-a învins pe Aioani.

După meci, Cristi Dulca a tras mai multe concluzii la Prima Sport. Fostul internaţional susţine că de mai multe etape, jucătorii nu se ridică la nivelul tribunelor.

”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”

”Nu am trăit aşa ceva. Fără nicio victorie. Este o situaţie extrem de grea pentru ei. Şi ca joc, ratează mult. Nu mai reuşesc să înscrie. Jucătorii de câteva etape nu se mai ridică la nivelul tribunelor, zic eu.

Eu am jucat în Giuleşti. Ştiu ce înseamnă să simţi vibraţia de pe stadionul ăla”, a spus Cristi Dulca, la PrimaSport

Meciul s-a încheiat cu victoria la limită a oaspeţilor, iar Rapid are patru înfrângeri consecutive în play-off. În clasament, Sepsi este pe locul 6, cu 27 de puncte, iar Rapid se află pe locul 5, cu 28 de puncte.