Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”
”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze ”Mai am două meciuri”. Cel mai râvnit jucătorul de la Sepsi a anunţat unde vrea să evolueze
VIDEO | Vinerea neagră pentru Gică Hagi. ”E greu să accepţi o aşa ruşine”

Laszlo Balint, dezamăgit după egalul cu UTA. „Disperare! Mâine voi avea o discuţie cu băieţii!”

Petrolul Ploiești Publicat pe 22 apr 2024

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii.

Laszlo Balint s-a arătat dezamăgit de prestaţia elevilor săi, care nu au reuşit să obţină victoria, chiar dacă au deschis scorul.

”E un rezultat echitabil. UTA a avut şansele ei, dar şi noi pe ale noastre. Sunt nemulţumit pentru că am avut probleme mai mari atunci când am crezut că o să fim mai siguri defensiv. Voi avea o discuţie cu băieţii.

Vom analiza ceea ce nu a mers. Trebuie să acceptăm realitatea. Au fost momente în care a apărut o uşoară disperare. Trebuie să ne adunăm rapid. Jucătorii care au venit de pe bancă au adus plusul necesar. Trebuie să rămânem concentraţi.

Încercăm să obţinem puncte la fiecare meci. Suntem o echipă care se poate bate la partea fruntaşă a acestui play-out. Trebuie să dăm tot ce avem mai bun.”, a declarat Laszlo Balint, la flash-interviu.

Petrolul - UTA 1-1. Arădenii au smuls un punct din deplasarea de la Ploieşti

La Ploieşti, gazdele au deschis scorul în minutul 11, prin Grozav, care a înscris din pasa lui Sergiu Hanca. Arădenii au marcat şi ei, în minutul 55, când Omondi a şutat extraordinar de la distanţă, dar golul, iniţial validat, a fost anulat după analiza VAR, pentru că Luckassen a comis henţ într-o fază anterioară. Oaspeţii au reuşit totuşi egalarea, în minutul 83, prin Claudiu Micovschi, şi meciul s-a încheiat 1-1.

UTA e pe locul al treilea în play-out, cu 28 de puncte, în timp ce Petrolul ocupă poziţia a 5-a, cu 26 de puncte.