VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

Medalie de argint şi bronz pentru juniorul Iustin Mihai Radu, la International Team Cup de la Berlin

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 13 mai 2023

România a obţinut două medalii la International Junior Team Cup, de la Berlin, prin gimnastul Iustin Mihai Radu, argint la paralele şi bronz la inele.

La paralele, gimnastul tricolor a fost notat cu 13.150, obţinând argintul finalei din grupa de vârstă 17-18 ani, iar la inele a fost medaliat cu bronz (12.800).

Gimnastul a mai avut o clasare pe locul 5 la sărituri (13.200). De asemenea, Mihai Ene a fost pe locul 7 la sărituri, în grupa de vârstă 13-14 ani (10.150).

Echipa României a fost pe locul 12 (216.100 puncte).

Pentru sportivii antrenaţi de Răzvan Şelariu, Ştefan Gal şi Ghiorghi Rotaru, competiţia din Germania a reprezentat o verificare utilă în pregătirea pentru Festivalul Olimpic al Tineretului European, Maribor (23-29 iulie).