A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani A fost ales preşedinte al clubului FC Porto şi a pus capăt domniei lui Pinto da Costa, după 42 de ani
Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!” Gigi Becali vrea să îi fure fundaşul lui Hagi: „Semnează!”
O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea O tenismenă cu renume şi-a anunţat retragerea
Mesajul care sigur o va înfuria pe CSA Steaua! Ce a apărut pe contul oficial al celor de la FCSB, după câştigarea titlului Mesajul care sigur o va înfuria pe CSA Steaua! Ce a apărut pe contul oficial al celor de la FCSB, după câştigarea titlului
VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Moldovenii pot scăpa de „zona roşie” VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Moldovenii pot scăpa de „zona roşie”
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Continuă lupta nebună pentru locul 2 în Superliga VIDEO | CFR Cluj - Sepsi, ASTĂZI, de la 21:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Continuă lupta nebună pentru locul 2 în Superliga

PAOK Salonic a cedat în faţa lui Dinamo Zagreb, scor 0-2. Celelalte rezultate din Conference League

Conference League Publicat pe 8 mar 2024

PAOK Salonic, condusă de antrenorul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, în deplasare, scor 0-2, meciul cu echipa croată Dinamo Zagreb, în prima manşă a optimilor din Conference League.

Câştigătoare neînvinsă a grupei G din Conference League, PAOK a cedat joi seara la Zagreb. Bruno Petkovic a deschis scorul în minutul 37 pentru gazde şi tot el l-a majorat în minutul 71, atunci când golul său a avut nevoie de validarea VAR. S-a încheiat 2-0 pentru Dinamo şi returul se va disputa la Salonic, joi, 14 martie.

Într-un alt meci din optimi, AC Fiorentina s-a impus cu 4-3 la Budapesta, în faţa formaţiei israeliene Maccabi Haifa. Italienii au fost conduşi cu 2-1 şi 3-2, iar Maccabi a avut un jucător eliminat în minutul 80, pe Cafumana. Golul victoriei italiene a fost înscris în minutul al cincilea al prelungirilor.

Rezultate înregistrate joi seara , în prima manşă a optimilor de finală din Conference League:

• Maccabi Haifa – AC Fiorentina 3-4 (Seck 12, Kinda 29, Khalaili 67 / Nzola 2, Beltran 58, Mandragora 73, Barak 90+5)
  • Dinamo Zagreb – PAOK Salonic 2-0 (Petkovic 37, 71)
  • Union St Gilloise – Fenerbahce Istanbul 0-3 (Batshuayi 20, Oosterwolde 84, Tadic 90+4 penalti)
  • Servette Geneva – Viktoria Plzen 0-0