Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

Cine ar trebui să apare la EURO? Verdict clar dat: ”El are o mare problemă la centrări!” | VIDEO EXCLUSIV

E gata! Cine va arbitra derby-ul FCSB – Farul. Echipa lui Becali poate câştiga titlul

Romario s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani: "Sunt rupt de oboseală, o să vină targa să mă ia"

Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu Seară de Cannes la Cinemaraton dedicată regizorului Cristian Mungiu

PSG s-a impus cu emoţii în faţa lui Nice. Parizienii au tremurat până în minutul 76 în faţa echipei lui Adrian Ursea

PSG Publicat de Emanoil Ursache pe 13 feb 2021

PSG a câştigat meciul de pe Parc de Princes din etapa a 25-a, din Ligue 1. ”Roş-albaştrii” Franţei s-au impus cu 2-1 în faţa echipei antrenate de românul Adrian Ursea şi urcă pentru moment pe primul loc în Ligue 1, în faţa lui Lille şi Lyon.

Draxler a deschis scorul în minutul 22 pentru parizieni, însă Rony Lopes a egalat în minutul 50. Trupa lui Mauricio Pochettino a dat însă lovitura de graţie în minutul 76, datorită golului marcat de Kean, şi şi-a trecut în cont toate cele trei puncte.

De la PSG au lipsit fotbalişti precum Neymar, Di Maria, Veratti, Rafinha sau Bernat.

PSG a ajuns astfel la 54 de puncte în 25 meciuri, la fel ca Lille, care are însă un meci mai puţin jucat. Lyon are şi ea o partidă în minus şi 52 de puncte.

Lyon joacă sâmbătă, de la 22:00, pe teren propriu cu Montpellier. Lille joacă tot acasă cu Brest, duminică, de la ora 18:00.

În urma acestui rezultat, Nice se clasează pe locul 14 în Ligue 1.