VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

România a mai obţinut două medalii la Jocurile Europene

Atletism Publicat pe 23 iun 2023

Atletele Bianca Ghelber şi Andrea Miklos au adus României a doua şi a treia medalie la Jocurile Europene Cracovia Malopolska.

Bianca Ghelber a câştigat argintul la aruncarea ciocanului, iar Andrea Miklos a urcat pe a treia treaptă a podiumului la 400 m.

Cele două atlete care au concurat marţi în Divizia Secundă a întrecerilor de la Chorzow au avut de aşteptat evoluţia adversarelor din Prima Divizie şi acum se pot bucura de reuşite, notează COSR.

Bianca Ghelber a aruncat 72,97 m şi a fost depăşită doar de italianca Sara Fantini, care a aruncat 73,26 m. Pe trei s-a clasat Silja Kosonen, Finlanda, cu 72,34 m.

Andrea Miklos şi-a stabilit cu 50,67 secunde cea mai bună performanţă a carierei şi a prins podiumul probei de 400 m.

Aurul a fost câştigat de celbra Femke Bol (Ola) cu 49.82, iar argintul de Natalia Kaczamarek (polonia), cu 50.34.

Team Romania are până acum trei medalii la Jocurile Europene Cracovia 2023: una de argint şi două de bronz. Primul bronz a fost câştigat de Ştefan Comănescu la karate, în concursul de kumite, categoria 67 kg.